KTO ODPOWIADA ZA UTRZYMANIE CZYSTOŚCI W GMINIE STRZELNO

Urząd Miejski rozdysponował prace na terenie miasta i gminy. Do obowiązków ZGKiM należy sprzątanie przydrożnych rowów, przystanków autobusowych i wiosek, a ZAZ wyposażony w profesjonalny sprzęt, m.in traktory z zamiatarkami, odkurzacze do liści, kosiarki, będzie sprzątał i dbał o miasto, także zimą.
Sukcesywnie są także usuwane nielegalne składowiska odpadów na terenie gminy.
Jak mówi burmistrz Dariusz Chudziński, za kilka miesięcy powinien być widoczny postęp w zakresie porządku w gminie. Prosi też mieszkańców o współpracę i składowanie odpadów w miejscach do tego przeznaczonych.
Burmistrz stwierdził, że gdy Urząd Marszałkowski ogłosi konkurs na PSZOK-i (punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych), gmina Strzelno weźmie udział w konkursie, znowelizuje dokumentację projektowo-techniczną i w kontakcie z Departamentem Rolnictwa wybuduje PSZOK, na który jest szansa pozyskać duże dofinansowanie.

Jeden komentarz do “KTO ODPOWIADA ZA UTRZYMANIE CZYSTOŚCI W GMINIE STRZELNO

  • PSZOK może i kiedyś będzie a póki co jest szok na widok naszych strzelenskich obranych chodników. Idąc chodnikiem przez miasto trzeba robią slalom. Ul. Świętego Ducha i Powstania Wielkopolskiego przy byłym ośrodku. To mamy monitoring i co nie widać że piesek robi kupkę a właściciel nie sprząta? Czy może widać ale osoba która kwalifikuje zdarzenia do dalszego postępowania olewa to. Więc proponuję tej osobie z rana szufeleczka miotełeczka i oblecieć rejony. Straż Miejska by porządek mogła zrobić gdyby była. Ale nie ma i trzeba omijać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.