SREBRO DLA SZCZYPIORNISTÓW ALFY99

Świetnie zakończyli ten rok młodzi szczypiorniści Alfy 99 Strzelno. W rozegranym dziś turnieju “V Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy”, który odbył się w Gnieźnie, po bardzo emocjonujących meczach zajęli 2. miejsce.
Do Gniezna, poza naszym zespołem, zjechały drużyny: Sparty Oborniki, Nielby Wągrowiec, Junaka Włocławek i oczywiście gospodarze – Szczypiorniak Gniezno.
Drużyny grały systemem “każdy z każdym”. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się ze Spartą Oborniki, która w niedawnym turnieju w Obornikach wysoko pokonała nasz zespół w półfinale. Tym razem Strzelnianie odkuli się za tamtą porażkę i pewnie wygrali 19:10.
W kolejnym spotkaniu naprzeciw nam stanęli gospodarze – Szczypiorniak Gniezno. I tym razem nasze zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Wygraliśmy 27:12.
Schody zaczęły się w trzecim meczu, gdzie naszym rywalem był Junak Włocławek. Od początku mecz był zacięty z minimalnym wskazaniem na Alfę. Przewaga naszego zespołu oscylowała w okolicach 2 – 4 bramek. Gdy udało się “odjechać” na 4 bramki, po chwili rywale znów zbliżali się na dystans 2 trafień. W końcówce to jednak nasi zawodnicy lepiej wytrzymali trudy tego spotkania, ważne piłki obronił też Wiktor Fik i odskoczyli rywalom kończąc mecz zwycięstwem 22:14.
Ostatni mecz, w którym zmierzyliśmy się z Nielbą Wągrowiec okazał się być meczem o 1. miejsce w całym turnieju. Oba zespoły zgromadziły komplet zwycięstw i ten mecz miał zdecydować o końcowym triumfier. Strzelnianie od początku meczu odczuwali trudy poprzedniej konfrontacji z Junakiem i gra zupełnie się nie kleiła. Wyłączony przez rywali został Łukasz Wiśniewski (z resztą jak w każdym spotkaniu), przez co siła ataku naszego zespołu była mniejsza. Mimo słabszej gry i sporej ilości błędów wynik cały czas krążył wokół remisu. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na 2 bramki przewagi. Remisem zakończyła się także pierwsza połowa. W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Nasza niemrawa gra i wynik ciągle wokół remisu. Jednak końcówka rozpaliła publiczność do czerwoności. Na niecałe dwie minuty przed końcem dwa błędy popełnili nasi szczypiorniści i Nielba odskoczyła na 2 bramki. Na minutę i 12 sekund przed końcem o przerwę poprosił nasz trener Bartłomiej Zbytniewski, który jasno określił sposób gry w końcówce. Gdy wydawało się, że nierealne jest odrobienie takiej straty, w tak krótkim czasie, ponownie dała o sobie znać nieustępliwość, z której już słynie nasz zespół. Najpierw po rozegraniu piłka dotarła na skrzydło, gdzie znalazł się Szymon Wajdel i umieścił piłkę w bramce, w kolejnej akcji nasi zawodnicy zaczęli kryć indywidualnie i udało się odzyskać piłkę. Na 10 sekund przed końcem piłka ponownie trafia w ręce Szymona Wajdela i tym razem także piłka ląduje w bramce. Końcowa syrena, remis i o wyniku musiały zdecydować rzuty karne.
Po pierwszych 5 seriach był wynik 4:4 i od tej pory każdy błąd mógł zakończyć się porażką. Z każdą serią emocje rosły, albo obie drużyny wykorzystywały swoje szanse albo górą byli obaj bramkarze. Dopiero 13. seria zdecydowała. W niej Nielba pewnie wykorzystała swój rzut, natomiast nasz zawodnik się pomylił i to Nielba Wągrowiec zwyciężyła w turnieju. My zajęliśmy 2. miejsce co jest również wielkim sukcesem w tak silnie obsadzonych zawodach.
Poza pucharem za drugie miejsce zgarnęliśmy też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy wybrali Tobiasza Piotrowicza, najlepszym bramkarzem uznany został Wiktor Fik, natomiast nagroda dla najlepszego zawodnika naszego zespołu trafiła w ręce Łukasza Wiśniewskiego.
Był to kolejny turniej, który okazał się niezwykle cenną lekcją dla naszych zawodników. Kolejny turniej, w którym mierzymy się z silnymi zespołami z całej Polski. Mimo tak minimalnej porażki z Nielbą Wągrowiec zawodnicy zdobyli duże doświadczenie w grze pod taką presją, gdzie o wyniku decyduje mały błąd.
I wielkie brawa należą się naszym chłopakom za postawę. Za walkę, nieustępliwość, charakter. Pokazali, że potrafią godnie reprezentować na arenie krajowej nasze miasto. Po 3. miejscu w Obornikach, tym razem 2. miejsce w Gnieźnie, więc końcówka roku fantastyczna w wykonaniu Alfy 99 Strzelno.

Wyniki:

Sparta Oborniki 19:10

Szczypiorniak Gniezno 27:12

Junak Włocławek 22:14

Nielba Wągrowiec 16:16 k. 9:10

Klasyfikacja końcowa:

1️⃣Nielba Wągrowiec

2️⃣Alfa 99 Strzelno

3️⃣Junak Włocławek

4️⃣Sparta Oborniki

5️⃣Szczypiorniak Gniezno

Skład Alfy 99 Strzelno:
Wiktor Fik, Waldemar Błochowicz, Mateusz Bochat, Jacek Wegner, Tobiasz Piotrowicz, Łukasz Wiśniewski, Bartosz Paluch, Jakub Konewka, Szymon Wajdel, Bartłomiej Jackowski, Oliwier Wyniarczyk, Patryk Korpik, Hubert Konieczny, Szymon Tomaszewski,
Trener: Bartłomiej Zbytniewski
Kierownik drużyny: Michał Piotrowicz

MVP turnieju: Tobiasz Piotrowicz
Najlepszy bramkarz turnieju: Wiktor Fik
Najlepszy zawodnik Alfy 99: Łukasz Wiśniewski

info: Krzysztof Kaźmierski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.