BĘDZIE NOWOCZEŚNIE I PIĘKNIE

W artykule 3,2 MLN NA STRZELNO. REWITALIZACJA PRZYKLEPANA pisaliśmy iż Zarząd Wojewódzki w Toruniu pod przewodnictwem przewodniczącej sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, Elżbiety Piniewskiej, zatwierdził program rewitalizacji dla gminy Strzelno.

Na miasto Strzelno przyznane zostało ok. 2 000 000 zł, a na wieś Markowice 
1 200 000 zł. przy 5% wkładu własnego gminy.  redakcja dotarła do wizualizacji projektu rewitalizacji terenów przy Szkole Podstawowej im. A.A. Michelsona, oraz Szkole Podstawowej w Markowicach.

Nasza redakcja dotarła do wizualizacji projektów rewitalizacji obiektów w Strzelnie i Markowicach.

Kilka słów o projekcie Szkoły Podstawowej im. A.A. Michelsona.
W ramach projektu docieplony ma zostać stropodach sali gimnastycznej oraz łącznika między salą gimnastyczną, a szkołą. Przewidziany jest również remont elewacji szkoły.

Teraz rewitalizacja terenów Szkoły Podstawowej w Markowicach.
Obszar podzielono na strefy , tworząc spójną przestrzeń w zakresie terenu szkoły podstawowej dla uczniów jak i dla mieszkańców miejscowości.
Za budynkiem po stronie zachodniej zlokalizowano strefę sportu z boiskami i bieżnią. Po stronie wschodniej zaplanowano siłownię oraz elementy edukacyjne. W części północnej przewidziano strefę rozrywki i wypoczynku w ramach której zorganizowano place zabaw i skatepark.

6 komentarzy do “BĘDZIE NOWOCZEŚNIE I PIĘKNIE

 • Wizualizacja hm no ładna. Poczekamy zobaczymy. Już jeden raz kiedyś robił na szybko wizualizację rynku 😀 nieźle to wygląda ale czas pokaże czy będzie zrobione.

  Odpowiedz
 • Panie Piotrze. Przewodniczący sejmiku nigdy nie był członkiem Zarządu Województwa.

  Odpowiedz
  • Panie Piotrze Pieszak jeśli już mamy wdawać się w szczegóły to skatepark był obiecywany przez byłego burmistrza o ile dobrze pamiętam 8lat temu. Czyli miał i wy jako radni dwie kadencje na realizację tego. Jak jest wiemy. Teraz gdy jest realna szansa że coś dobrego powstanie to widzę że to jest nie po myśli niektórych betonów.

   Odpowiedz
 • Panie Piotrze przewodniczy sejmiku stoi na czele organu uchwalodacznego i kontrolnego. Zarząd województwa jest organem wykonawczym.

  Odpowiedz
 • Pingback:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.