OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO KIEROWCY W STRZELNIE

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena passata, który został ujęty na terenie stacji paliw w gminie Strzelno. Przytomne zachowanie świadków być może zapobiegło kolejnej  tragedii na drodze.  

Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców jest jednym z priorytetów działań policji. Niejednokrotnie mundurowi wspierani są przez obywateli, którzy zgłaszają jaką trasą i jakim pojazdem porusza się nietrzeźwy. Zdarzają się również sytuacje, że obywatele ujmują pijanego i na miejsce wzywają policję.

Taka właśnie sytuacja miała miejsce w miniony wtorek (24.12.2019). Krótko po godzinie 16:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację, że na jedną ze stacji benzynowych w gminie Strzelno zajechał kierowca volkswagena passata, który znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Świadkowie zdarzenia widząc zachowanie mężczyzny, postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę. Ujęty 37-letni mieszkaniec Janikowa został przekazany patrolowi prewencji.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Być może dzięki natychmiastowej reakcji zgłaszających nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, bo jazda w takim stanie zdecydowanie stanowiła zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

info: oficer prasowy KPP Mogilno st. asp. Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.