DRUGIE ŻYCIE WINDY Z M-GOPS

Zakończono prace w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, przy ul. Parkowej w Strzelnie, gdzie zamontowana została platforma dla niepełnosprawnych oraz ułożono podjazd z kostki brukowej. Rozwiązania te ułatwią poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Historia platformy dla niepełnosprawnych jest bardzo ciekawa, jeśli nie powiedzieć, groteskowa. Dotychczas wspomniana winda zamontowana była przy budynku M-GOPS na ul. Sportowej.

Poprzednia lokalizacja windy.

Winda zamontowana została za czasów poprzedniego burmistrza Ewarysta Matczaka, jednak jak się okazało, nie uregulowano faktury za jej montaż. Ponieważ instalator platformy nie doczekał się zapłaty, postanowił, że nie odda kluczy od wspomnianej windy, co wiązało się z niemożnością korzystania z urządzenia.

Obecny burmistrz Dariusz Chudziński uregulował zaległą fakturę, dodatkowo instalator po otrzymaniu przelewu postanowił przeprowadzić konserwację urządzenia i zadeklarował instalację platformy przy budynku SOSW.

Inwestycja, na którą składała się konserwacja i montaż platformy oraz budowa podjazdu z kostki brukowej finansowana była z budżetu Urzędu Miejskiego, a jej koszt to ok. 50 tys zł.

Do inwestycji Stowarzyszenie Pomocna Dłoń dołożyła również swoją cegiełkę kwotą 1000 zł., na pokrycie części kosztów położenia kostki brukowej.

8 komentarzy do “DRUGIE ŻYCIE WINDY Z M-GOPS

 • Rozumiem, że teraz niepełnosprawni ni mogą przychodzić do MOPS-u? Bo się tam nie dostaną…..

  Odpowiedz
  • Tej strzelniok a prędzej mogli się dostać jak winda nie działała? Bo twój pan nie zapłacił faktury. Czyli była ale jakby jej nie było. No to tym bardziej nie widzę problemu. Niech dostają się w ten sam sposób co dotychczas a dzieciom w sosie będzie bardzo przydatna. Nie siej zamętu.

   Odpowiedz
 • Kolejne kłamstwo portalu…. Gminy z dostawcą windy nie łączyła żadna umowa na dostawę sprzętu. Firma była podwykonawcą i to wykonawca inwestycji – remontu MGOPS nie rozliczył sie z podwykonawcą. Kolejny raz redakcja jest kompletnie w błędzie. I kolejny raz daje na swojej stronie nie sprawdzone informacje. Bardzo, ale to bardzo nie ładnie. Przypomina mi to Pałuki….

  Odpowiedz
  • Pan Matczak się nie rozliczył z instalatorem, a ten z tego tytułu nie wydał zaświadczenia potrzebnego do UDT i PIP. Taką informacje mamy od instalatora urządzenia. Po ośmiu latach to teraz można różne głupoty pisać. Ciekawe jeszcze jakie kwiatki ujrzą światło dzienne. Widzę że Pani/Pan jest dobrze poinformowana. Widzę że obóz Pogrążyciela się nie poddaje.

   Odpowiedz
   • No właśnie portal pisze głupoty. Nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Pałuki bis. Pozdrawiam. Bez odbioru.

 • Pingback:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.