DROGA SZCZYPIORNISTÓW ALFY99 DO BRĄZOWEGO MEDALU

W dniach od 13 – 15 grudnia 2019 roku odbył się VII GWIAZDKOWY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ MŁODZIKÓW w Obornikach Wlkp.

W rozgrywkach brało udział 12 zespołów z Polski. W pierwszym dniu wieczorem chłopcy Alfy99 Strzelno rozegrali dwa mecze, które wygrali z Cartusią Kartuzy oraz z Nielbą Wągrowiec. W sobotę kolejne trzy mecze w grupie również zwyciężyli z PŁOCKIEM, Rożnowem oraz z Obornikami II. Dzięki temu szczypiorniści z naszego miasta dostali się do półfinału. Wieczorem w sobotę przegrali z Obornikami I.

W niedzielę walka o brązowe medale z Cartusią Kartuzy, skończyła się wygraną naszych piłkarzy ręcznych. Nerwowo było do końca meczu. Szybkie zmiany nastąpiły 12 sekund do końca meczu przy wyniku 19:19. Wtedy zszedł z boiska bramkarz Alfy99 a na boisko został wprowadzony kolejny kołowy. Piłkę zespół przetrzymał do momentu dwóch sekund do końca. Wtedy Tobiasz Piotrowicz wbiegając ściągnął dwóch obrońców na siebie oddał piłkę Łukaszowi Wiśniewskiemu a ten silnym rzutem zdobył zwycięską bramkę. W tym momencie to zespół że Strzelna cieszył się ze zdobycia brązowych medali.

Dodatkowo Łukasz Wiśniewski został królem strzelców całego turnieju. Można powiedzieć, że zawodnicy Alfy99 Strzelno liczą się nie tylko w rozgrywkach województwa, ale także w rozgrywkach ogólnopolskich.

Brawa należą się dla całego zespołu za walkę. Jest się z czego cieszyć. Treningi od wielu lat dają wyniki, i dzięki temu zdobywamy coraz lepsze osiągnięcia – powiedział nam kierownik drużyny Michał Piotrowicz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.