BUDŻET PRZYJĘTY. CHUDZIŃSKI KONTRA PIESZAK, KOLEJNE STARCIE

20 grudnia w sali nr. 5 Urzędu Miejskiego w Strzelnie odbyła się XV sesja Rady Miejskiej. Wszystkie uchwały przedłożone radnym zostały pozytywnie przegłosowane.

Najwięcej kontrowersji wywoływała uchwała dotycząca zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Ciechrzu. Tak decyzję o zasadności likwidacji Szkoły Podstawowej w Ciechrzu przedstawia burmistrz Dariusz Chudziński, oraz radny Remigiusz Koprowski.

Podczas sesji przegłosowano również uchwałę dotyczącą budżetu na 2020r, lecz nie obyło się bez utarczek słownych między burmistrzem Dariuszem Chudzińskim, oraz przewodniczący komisji budżetowej Piotrem Pieszakiem. Radny Piotr Pieszak, który pełni również funkcję przewodniczącego komisji budżetowej uważa, iż uchwała powinna zostać zmieniona, ponieważ nie wpisano do budżetu środków na koszty przebudowy rond, a takie koszty wystąpią w przypadku przebudowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Burmistrz prosił radnych i Komisję Budżetu o przyjęcie projektu budżetu w obecnym kształcie oraz stwierdził, że budżet będzie modyfikowany w ciągu roku i pieniądze na tak ważne zadania na pewno się znajdą. Na obecną chwilę zabezpieczenie takich środków w budżecie nie jest możliwe.

Radni przegłosowali również uchwałę o zgodzie na sprzedaż działki 37/2 w miejscowości Rzadkwin. Burmistrz obiecał, że pieniądze ze sprzedaży tej działki przeznaczone zostaną na remont drogi do cmentarza.

Jeden komentarz do “BUDŻET PRZYJĘTY. CHUDZIŃSKI KONTRA PIESZAK, KOLEJNE STARCIE

  • Coś tu śmierdzi bo przy budowie rond przyłącza kanalizacyjne oświetlenie chodniki miały być po stronie wykonawcy inwestycji a teraz wychodzi ze gmina kanalizację ma robić już sami zaczynają się gubic chyba w tych swoich słowach

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.