SOLIDARNIE Z SĘDZIAMI

Dzisiaj w niedzielę 1 grudnia o godzinie 16.00 w Strzelnie odbył się protest „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami”. Uczestniczyło w nim około 10 osób. Uczestnicy podkreślali jego obywatelski charakter. Wyrażali swoją solidarność z represjonowanymi sędziami, orzekającymi zgodnie ze złożonym przez siebie ślubowaniem sędziowskim.

Zwracano uwagę na ogromne znaczenie niezawisłości sędziowskiej dla każdego z nas. „Tylko sędziowie całkowicie niezależni od polityków, gwarantują nam uczciwy proces. Każdy z nas może mieć kolizję na drodze z kimś mocno umocowanym politycznie, każdy z nas może być w sporze sądowym lub być pokrzywdzonym przez kogoś mocno umocowanego politycznie i każdy z nas może być skrzywdzony działaniem jakiegoś organu administracji publicznej mocno umocowanym politycznie. Jeśli sędziowie, prokuratorzy, adwokaci czy radcowie prawni będą karani za swoje odstępstwa od wyznaczonej przez rządzących polityków linii orzeczniczej czy ich oczekiwań, to każdy z nas może zostać uznany za przestępcę, stracić swoje dobre imię i swój dobytek. Tutaj naprawdę nie chodzi o czyjeś sympatie czy antypatie polityczne. Tutaj chodzi wyłącznie o nasze bezpieczeństwo, o naszą wolność oraz o to by być przyzwoitym człowiekiem i stanąć po stronie represjonowanych przyzwoitych sędziów.” Po tym całkowicie pokojowym proteście, jego uczestnicy rozeszli się do domów.
Podobne akcje odbyły się dzisiaj w wielu miastach na terenie całego kraju.

3 komentarze do “SOLIDARNIE Z SĘDZIAMI

 • Ludzie nie wygłupiajcie się. Ale tłumy. Represjonowani sędziowie hahaha. Dajcie spokój!

  Odpowiedz
  • Pamiętam jak w PRL-u komuniści zachowywali się dokładnie tak samo, jak dzisiaj Ty („obywatel”). Wtedy, w obronie represjonowanych, protestowało dużo mniej ludzi niż obecnie, a PRL i tak upadł!

   Odpowiedz
   • Czyżby wracał Pan do naszej wielkiej gminno – powiatowej polityki? Proszę mnie nie porównywać do prlowca nie życzę sobie tego. Czego Pan broni? W sądownictwie trzeba zaprowadzić porządek bo od 89 roku nikt nie miał odwagi tego zrobić. Tak. PRL upadła to miejmy nadzieję że PO tez upadnie. POwodzenia Wybawco uciśnionych sędziów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.