ZMARŁ DRUH GWIDON TRZECKI

W dniu dzisiejszym zmarł w wieku niespełna 92 lat, w godzinach popołudniowych, druh Gwidon Trzecki, zasłużony społecznik. W 2009 roku na wniosek Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna, Gwidon Trzecki otrzymał zaszczytny tytuł Strzelnianina Roku, w podziękowaniu za dotychczasową pracę społeczną oraz czynny udział w godnym uczczeniu 90. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Gwidon Trzecki podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci powstańców: Józefa Hanasza i Wacława Wieczorkiewicza. 02.01.2019 r. (fot. Heliodor Ruciński)

Gwidon Trzecki był wieloletnim prezesem Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Strzelnie, członkiem Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna, Prezesem Koła Pszczelarzy, radnym miejskim, a z zawodu krawcem.
Przez całe swoje życie Gwidon Trzecki był żywo zainteresowany sprawami naszej małej ojczyzny i oddany społecznikowskim działaniom, jednym z pomysłodawców powstania obelisku koło szpitala, upamiętniającego toczące się w tym miejscu walki powstańcze i śmierć dwóch poległych powstańców: Stanisława Pachowiaka i Czesława Plewińskiego.
Jeszcze w styczniu b.r. podczas uroczystości związanych z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości, brał udział w odsłonięciu tablicy na budynku Domu Kultury, upamiętniającej powstańców, Józefa Hanasza oraz Wacława Wieczorkiewicza.

Nagranie użyczył Heliodor Ruciński

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.