OSTATECZNE STANOWISKO BURMISTRZA W SPRAWIE ROND W STRZELNIE

Przedstawiamy ostateczne stanowisko Burmistrza w sprawie budowy rond na skrzyżowaniu dróg krajowych nr. 15 i 25.
Wszystko wskazuje na to, że sprawa rond jest przesądzona. Po ostatnim wrześniowym śmiertelnym potrąceniu na przejściu dla pieszych na ul. Michelsona oraz incydentach na tym przejściu, GDDKiA nie wycofa się z tej inwestycji. GDDKiA nie ma zamiaru wprowadzać żadnych natychmiastowych zmian na przejściu dla pieszych, gdyż uważa, że nie będzie inwestować w rozwiązania które zostaną zdemontowane podczas budowy rond. GDDKiA zainwestowała w projekt przeszło 300 000 zł, więc zrezygnowanie z tej inwestycji będzie traktowane jako jawna niegospodarność.

Z perspektywy burmistrza sytuacja wygląda podobnie. Gdyby burmistrz zablokował budowę rond, to radni i konkurenci na pewno by wykorzystali ten fakt podczas kampanii wyborczej, wskazując, że burmistrz zrezygnował z inwestycji w miasto na kwotę przeszło 10 mln zł, a wszystkie przyszłe incydenty będą podciągane pod decyzję rezygnacji z rond.

Osobiści byłem przeciwny budowie rond, jednak po ostatnich incydentach zmieniłem zdanie, gdyż uważam że sytuacja robi się bardzo niebezpieczna i zaczynają ginąć ludzie. W ostatnim czasie ruch aut ciężarowych w Strzelnie znacznie się zwiększył. Najprawdopodobniej z uwagi na problemy przy budowie S5 i brak bramek poboru opłat na szlaku drogi 15/25 kierowcy wybierają drogę przez Strzelno
Budowa rond rozpocznie się na wiosnę i najprawdopodobniej na jesień będzie inwestycja zakończona.
Ronda możemy mieć w niedługim czasie, a kwestia obwodnicy, to niestety są lata. Miejmy nadzieję, że podczas budowy rond nie dojdzie do jakiejś katastrofy.
(P.P.)

4 komentarze do “OSTATECZNE STANOWISKO BURMISTRZA W SPRAWIE ROND W STRZELNIE

  • Pokazując swoje niezadowolenie z wodzenia za nos przez obecnego burmistrza dajmy sobie jutro spokój z tym spotkaniem przy PKO. Szkoda marznąć oni i tak robią tak jak chcą. Wojewoda podjął decyzję ok. Ale będąc w Strzelnie prosił burmistrza aby ten w niedługim czasie określił czy ronda mieszkańcy chcą czy nie. Kto się pytał ludzi? Nikt. Sam zdecydował wraz ze swoja świtą. I już za to burmistrzu masz 5 głosów mniej w kolejnych wyborów. Spaskudzicie to miasto tymi rondami a ruch wcale się nie zmniejszy. Panie redaktorze tubo obecnej władzy. Oba wypadki na tym przejściu nastąpiły wskutek nieostrożnego zachowania pieszych. Nikt nie zwalnia z myślenia. Beda ronda będą tiry i nadal beda takie sytuacje. TYLKO OBWODNICA!!! RONDA TO NIETRAFIONY POMYSŁ!!! JUTRO ZOSTAJĘ W DOMU!!!

    Odpowiedz
  • Burmistrz nie jest z jedynej słusznej partii, więc nie mogą pozwolić by taki sukces jak obwodnica był kojarzony z jego osobą, i że można coś załatwić nie będąc z PIS. Chory kraj, chora władza (każda)…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.