“BAJKOWY ZACHWYT” W DOMU KULTURY

16 listopada w sobotę o 16.00 zapraszamy do Domu Kultury w Strzelnie na Bajkowy Zachwyt, święto z okazji wydania audiobooka trzeciej bajki Grzegorza Stręka – „Jak Czerwony Kapturek Zresocjalizowała Wilka, czyli jak naprawiła mu serce i uratowała”. Fantastyczna obsada: Czerwony Kapturek – Karolina Bacia, Mama – Joanna Jeżewska, Wilk – Andrzej Mastalerz, Narrator – Jacek Fedorowicz, opracowanie muzyczne – Dominika Czajkowska, ilustracja – Adrianna Necel.

Spotkanie zaczniemy od występu zespołu Poturba. Następnie młodzież ze Szkoły Podstawowej im A. A. Michelsona z klasy VI c przeczyta bajkę z podziałem na głosy, a gościem i narratorem w tym przedstawieniu będzie pan Jacek Fedorowicz.

Następnie przeprowadzony zostanie wywiad z panem Jackiem, z którego dowiemy się między innymi, że będzie napisany scenariusz filmowy, którego akcja rozgrywać się będzie w Strzelnie, Mogilnie, Kruszwicy i Inowrocławiu.

Po wywiadzie, będziemy mogli obserwować Teatr Cieni, a potem – gdy nastąpi cisza i wyobrazimy sobie tysiąc kolorowych motyli, których szum skrzydeł przeniesie nas w inny wymiar – wystąpi Chór Harmonijka i Preludium.

„Bajkowy Zachwyt to święto z okazji, iż po tak długim czasie, że sam już nie pamiętam jak długo to trwało, lecz się udało. Wreszcie jest słuchowisko – bajka na płycie.” opowiada sam autor, Grzegorz Stręk „Płyta została nagrana w Studiu Polskiego Radia w Warszawie i było to dla mnie wyjątkowo pouczające i ciekawe przeżycie. Płyta jest produktem i może stać się towarem eksportowym, lecz jeszcze wiele trzeba zrobić.”

Pozostając w tematyce dziecięcej wyobraźni zapraszamy na dodatkową atrakcję wieczoru – wystawę prac plastycznych wykonanych na płótnach, których autorami są uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku koło Orchowa. Prace zostały wykonane pod okiem Katarzyny Holak.

Organizatorem wydarzenia jest bajkopisarz, Grzegorz Stręk przy współpracy z Domem Kultury w Strzelnie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.