Photo by Pixabay on Pexels.com

STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

Policjanci mogileńskiej drogówki w ostatnich dniach zatrzymali dwóch kierowców, którzy
w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. 37-latek i 19-latka pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Pierwsza kontrola miała miejsce w miniony piątek (08.11.2019) o godzinie 16:30 na drodze krajowej
nr 62 w miejscowości Stodolno. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd opel astra, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Za popełnione wykroczenie 19-letnia mieszkanka powiatu włocławskiego została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 zł. i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące.

W poniedziałek (11.11.2019) swoje prawo jazdy stracił również 37-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Mężczyzna jechał w Strzelnie toyotą avensis z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. On również otrzymał  wysoki  mandat  i  punkty  karne.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie rozsądku na drodze i  jazdę zgodną
z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko, ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.
info: oficer prasowy KPP w Mogilnie asp.  Tomasz Bartecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.