WALKOWER DLA ALFY99

Przewrotny był mecz Alfy 99 Strzelno, który odbył się 9 listopada w Strzelnie w który rywalem był drugi zespół UKS Iskra Bydgoszcz, więc czytajcie relację do końca🙃 
W meczu trzeciej kolejki faworytem byli gospodarze, którzy do spotkania przystąpili bardzo skoncentrowani. Niestety po wyrównanym początku, swoją przewagę zaczęli zaznaczać goście wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił i do szatni zespoły schodziły przy wyniku 18:13 dla Bydgoszczan.
Od początku drugiej połowy gra zawodnikom Alfy nadal się “nie kleiła”, dzięki czemu rywale w 35. min. osiągnęli najwyższą przewagę w meczu aż 7 bramek (17:24).
Zawodnicy strzeleńskiego klubu w takich trudnych momentach nigdy nie odpuszczają i tak było i tym razem. Po kolejnych 10 minutach Alfa … wychodzi na jednobramkowe prowadzenie 28:27. Niestety ten fantastyczny zryw miał swoje konsekwencje w końcówce, w której zawodnikom Alfy 99 zabrakło sił i Iskra wygrała w regulaminowym czasie (29:32).

Jednak to nie był koniec emocji. Jak wspomnieliśmy na początku relacji, mecz był przewrotny. Okazało się, że w zespole gości wystąpiło 4 nieuprawnionych do gry zawodników❗️ UKS Iskra Bydgoszcz wystawiła do gry w dzisiejszym meczu zawodników zgłoszonych do rozgrywek w pierwszym zespole, a zgodnie z Paragrafem 7. pkt. 1. Regulaminu Rozgrywek Młodzieżowych w sezonie 2019/2010 “W przypadku zgłoszenia przez klub do rozgrywek danej kategorii wiekowej szczebla wojewódzkiego więcej niż jednej drużyny, zawodnicy tego klubu mogą być zgłoszeni wyłącznie do jednej z tych drużyn i uczestniczyć w rozgrywkach tylko w tej drużynie”. W związku ze złamaniem tego przepisu wynik zostanie zweryfikowany jako walkower 10:0 na korzyść naszego zespołu. Dzięki temu utrzymujemy drugie miejsce w tabeli.

Smutne, że w takich okolicznościach musiało zakończyć się to spotkanie. Najbardziej żal młodych zawodników obu zespołów, którzy w treningi wkładają dużo wysiłku, poświęcają swój czas, a na koniec okazuje się, że połtoragodzinna walka na parkiecie nie ma znaczenia. Stracili na tym nasi zawodnicy, którzy indywidualnie walczą ponownie o tytuł króla strzelców. 11 bramek Tobiasza Piotrowicza i 8 Łukasza Wisniewskiego nie będzie liczyć się w końcowym rozliczeniu. Stracili młodzi szczypiorniści z Bydgoszczy, którzy zapewne nie mieli świadomości, że nie mogą w dzisiejszym meczu wystąpić, a ostatecznie zostali postawieni w niezbyt komfortowej sytuacji, ponieważ to ich występ doprowadził do walkowera. O duchu uczciwej rywalizacji FAIR PLAY nawet nie wspominamy. Poza weryfikacją wyniku, powinna również u trenerów nastąpić weryfikacja własnych zasad, którymi kierują się w szkoleniu młodych sportowców.

Ze słów Pani Trener wynika, że nie wiedziała, że tak nie można. W związku z tym odsyłamy do przepisów, z którymi powinna być zaznajomiona przed rozpoczęciem sezonu. Przepraszamy, że dopiero dziś to wrzucamy, bo być może do takiej sytuacji by nie doszło😉
➡️ https://zprp.pl/…/Zasady_Rogrywki_Mlodziezowe_sezon-2019_20…

I jeszcze jedna lektura zimne, jesienne wieczory. Taniej nie znaleźliśmy🙃
➡️ https://www.znak.com.pl/…/mistrz-fair-play-o-honorowym-post…

▶️ UKS Alfa 99 Strzelno – UKS Iskra II Bydgoszcz 29:32 (13:18) zweryfikowane 10:0 v.o.
Alfa 99: W. Fik – T. Piotrowicz 11 bramek, Ł. Wiśniewski 8, B. Paluch 5, Sz. Wajdel 2, E. Jankowiak 1 (2 min. kary), P. Korpik 1, O. Winiarczyk 1 (2), H. Konieczny (2)
Trener: Bartłomiej Zbytniewski
Iskra: K. Mirr 11, G. Bednarowski 5, K. Majewski 5 (2), T. Ziółkowski 4 (2), A. Błaszczyk 4 (2), P. Golimowski 2 (2), M. Stalewski 1 (2), M Koryszko, A. Przybysz, P. Pławski, M. Juziak
Trener: Ewelina Zakrzewska
Sędziowie: Robert Walczak, Jakub Grzywiński (Bydgoszcz)
(tekst i foto KK)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.