Photo by Magda Ehlers on Pexels.com

CO Z WALAJĄCYMI SIĘ ŚMIECIAMI NA OSIEDLU PIASTOWSKIM ? CZY TO PROBLEM NIE DO ROZWIĄZANIA?

W ostatnich dniach na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynęła prośba o interwencję w sprawie “afery śmieciowej” jak pisze mieszkaniec osiedla.

Postanowiliśmy zasięgnąć informacji w referacie utrzymania czystości i porządku w gminie i wyjaśnić te niepokojące sygnały.

Uzyskaliśmy informację, że często zdarza się sytuacja, gdy samochody mieszkańców parkowane są w taki sposób, że uniemożliwiają równoległe podjechanie śmieciarki pod kontener. Odbiór z osiedla Piastowskiego według częstotliwości “wielolokalówek” jest rozpisany raz w tygodniu. Jeśli jakiś kontener nie jest opróżniony w czas, to albo przyczyną jest zastawienie, albo ktoś nawrzucał gruzu (gruz powinien być gromadzony w big bagach udostępnianych bezpłatnie) do środka i pojawia się wtedy problem z jego podniesieniem.

Kolejny problem, to nieprzestrzeganie segregacji śmieci przez mieszkańców. Nagminnie zdarza się, że w kontenerze znajdowały się odpady które powinny trafić do pojemników na segregacje. Niestety wielu mieszkańców budynków wielolokalowych przez brak nadzoru wrzuca do kontenera wszystko bez segregowania pomimo tego, że płacą za odpady selektywne.

Czerwone punkty pokazują kontenery do których jest często utrudniony dostęp.

Jak widać na załączonych zdjęciach mimo dużego odstępu takie ustawienie samochodów uniemożliwia podjechanie pod kontener pojazdowi wywożącemu odpady.

Temat śmieci na oś. Piastowskim poruszał radny Michał Piotrowicz podczas XIII sesji Rady Miasta Strzelna. Radny zwracał uwagę na szybkie zapełnianie się kontenerów odpadami z tworzyw sztucznych, oraz zaleganie odpadów gabarytowych na Osiedlu Piastowskim.

Burmistrz Dariusz Chudziński odpowiedział, że takie sytuacje są powodem braku punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Niestety dotacje na takie inwestycje się już skończyły, gmina Strzelno będzie musiała zainwestować w powstanie PSZOK-u z własnych środków.

Cała wypowiedź w linku poniżej 👇

2 komentarze do “CO Z WALAJĄCYMI SIĘ ŚMIECIAMI NA OSIEDLU PIASTOWSKIM ? CZY TO PROBLEM NIE DO ROZWIĄZANIA?

  • Ja sam osobiście rozmawiałem z panami z firmy i mi powiedzieli, że cyt. są pełni kończą prace i śmieci nie zabiorą biorą lejące kontenery. druga sprawa w którym mieście znajdują się kontenery na śmieci w parkingach. Są wyznaczone do tego miejsca i koniec tak jak to wygląda od strony Twojego marketu. Sanikont był problemu nie było, Jest ta firma wiecznie problemy z odpadami wiecznie mieszkańcy przestańmy płacić i problem z głowy.

    Odpowiedz
  • Pingback:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.