WYWIAD Z BURMISTRZEM – DZIAŁANIA W ZWIĄZKU Z POTRĄCENIEM PIESZEJ

W związku ze zdarzeniem w dniu wczorajszym, 05.11.2019 r., którym było kolejne potrącenie na pasach na skrzyżowaniu ul. Michelsona i Kolejowej, burmistrz Strzelna podjął decyzję o zatrudnieniu osoby, która będzie pomagała bezpiecznie przeprowadzać mieszkańców przez kolizyjne skrzyżowanie do godz 17.00, w czasie, kiedy w tym miejscu nie ma osoby przeprowadzającej dzieci i młodzież szkolną.

Burmistrz wystosował pismo do GDDKiA po poprzednim śmiertelnym potrąceniu kobiety, prosząc o doraźne i natychmiastowe załatwienie problemu. Pismo to zostało wysłane łącznie z petycjami mieszkańców. Burmistrz rozmawiał wczoraj również z zastępcą GDDKiA, który stwierdził, że zespół fachowców rozpatruje petycje i pisma, które do nich wpłynęły i odpowie na nie w najbliższym czasie. GDDKiA podtrzymuje argument, że najlepszym rozwiązaniem są ronda, a na odpowiedź burmistrza, że nie rozwiązują one problemu na obecną chwilę stwierdził, że rozwiązania zostaną podjęte w najbliższym czasie.

Jeden komentarz do “WYWIAD Z BURMISTRZEM – DZIAŁANIA W ZWIĄZKU Z POTRĄCENIEM PIESZEJ

  • Panie Burmistrzu! Z całym szacunkiem ale ostatnie zdarzenie to ewidentna bezmyślność pieszych. Rozumiem Pana sytuację i sytuację na drogach w Strzelnie ale to nie zwalnia pieszych od odpowiedzialności a odnoszę wrażenie, że to zostaje przemilczane. Jestem jak najbardziej za poprawą bezpieczeństwa, walczmy do upadłego o obwodnicę, która jest niezbędna, ale na Boga nie wyłączajmy myślenia!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.