Photo by Pranidchakan Boonrom on Pexels.com

CO Z LABORATORIUM I RTG W STRZELEŃSKIM SZPITALU?

Podczas ostatnich sesji Rady Gminy w Strzelnie i Rady Powiatu w Mogilnie padły pytania o przyszłość laboratorium i diagnostykę obrazową RTG w strzeleńskim szpitalu.
Tematowi od początku z uwagą przygląda się radny powiatowy Paweł Jankowski, który poprosił dyrektor SPZOZ Mogilno o szczegółowe informacje w tym temacie. Z wypowiedzi Ewy Bonk – Woźniakiewicz dowiadujemy się, że przeniesienie laboratorium nastąpi pod koniec przyszłego roku, a w Strzelnie pozostanie tylko punkt pobrań. Pani dyrektor stwierdziła, że nie ma obowiązku, by istniało laboratorium przy ZOL, a w szczególnych przypadkach, tzw. na cito, próbki będą dostarczane do Mogilna i w przeciągu dwóch godzin zainteresowani otrzymają wyniki. Wyniki badań można będzie odczytać Internetowo, po wprowadzeniu odpowiedniego kodu, bądź osobiście w formie papierowej.
Jeśli chodzi o pracownię rtg, to zostaje ona na miejscu.
Zarówno laboratorium w Strzelnie jak i w Mogilnie przynoszą straty, ale jak stwierdził Paweł Jankowski straty rzędu 5 tys za rok nie są powodem do likwidacji laboratorium. Dyrektor odpowiedziała, że laboratorium strzeleńskie funkcjonuje, ponieważ są pacjenci na oddziałach, kiedy ich zabraknie, nie będzie uzasadnienia dla utrzymania 17-osobowego zespołu. Natomiast z punktu widzenia pacjenta, nic się nie zmieni.
Paweł Jankowski obawia się, że próbki pobrane tylko do określonej godziny będą przewożone do laboratorium raz dziennie, natomiast pozostali pacjenci zmuszeni będą udać się do Mogilna.
Będziemy śledzić poczynania władz i na bieżąco informować mieszkańców gminy o zmianach jakie mają nastąpić w temacie strzeleńskiej służby zdrowia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.