Twoje światła – nasze bezpieczeństwo

W dniu 21.10.2019 r. policja rozpoczęła w całym kraju akcję, pod nazwą: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Ma ona na celu zwrócenie kierowcom uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdu i jego wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Jest to istotne zwłaszcza jesienią, gdy dni są coraz krótsze i częściej pojawiają się mgły, a na drogach robi się ślisko.

Kampania zainicjowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji razem z Instytutem Transportu Samochodowego.
Natomiast partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.

W dniach 26.10, 16.11 oraz 23.11.2019 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Na wszystkich wymienionych stacjach, a także innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się w akcję, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Rolą aplikacji Yanosik jest natomiast doprowadzenie kierowców do najbliższej stacji kontroli pojazdów, która wspiera kampanię. Akcja będzie promowana celem dotarcia do jak największej liczby kierowców.

Prócz tego, policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.