OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO MOTOROWERZYSTY

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców gminy Mogilno,  który widząc pijanego motorowerzystę uniemożliwił mu dalszą jazdę
i powiadomił policjantów. Kierujący jednośladem miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (18.10.2019) o godzinie 20:30. Dyżurny mogileńskiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego motorowerzysty na drodze w miejscowości Wyrobki. Na miejsce został wysłany patrol prewencji Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym 29-letni mieszkaniec gminy Mogilno zwrócił uwagę na jadącego przed nim motorowerzystę, który poruszał się tzw. „wężykiem”, przez co nie mógł go wyprzedzić. Mężczyzna w bezpieczny sposób zatrzymał kierującego jednośladem i powiadomił policjantów. Okazało się, że ujęty 69-latek miał w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Wzorowa postawa kierującego samochodem osobowym zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierowcy stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, poinformujmy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

info: oficer prasowy KPP w Mogilnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.