KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK-AKTUALIZACJA

Kolejny śmiertelny wypadek na DK15 w pobliżu  miejscowości Czerniak. Pojazd nauki jazdy został uderzony przez samochód ciężarowy. Dwie osoby zostały poszkodowane. Instruktor L-ki zginął na miejscu. W wypadku brały udział 3 pojazdy. Wkrótce więcej informacji.

Aktualizacja:

Mogileńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie
wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze
krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak. W wyniku zderzenia osobowej Toyoty z ciężarowym Volvo śmierć na miejscu poniósł 52-letni instruktor nauki jazdy.
Do wypadku doszło w piątek (27.09.2019) o godzinie 13:10 drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak, w powiecie mogileńskim. Według wstępnych ustaleń, poruszający się w stronę Strzelna pojazd ciężarowy marki Volvo nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim ciężarowej Skanii i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas, gdzie uderzył bokiem w nadjeżdżający z przeciwka samochód nauki jazdy marki Toyota. W wyniku tego osobowa Toyota obróciła się i odbiła od jadącego za nią busa marki Mercedes. Na miejscu śmierć
poniósł 52-letni instruktor jazdy, natomiast 44-letnią kursantkę przewieziono do szpitala. Droga w tym miejscu była przez 5 godzin całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.
Kierujący Volvo 55-latek był trzeźwy. Decyzją prokuratora mężczyzna został wczoraj (28.09.2019) objęty policyjnym dozorem. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Okoliczności i przyczyny tragedii pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie wyjaśniają śledczy z mogileńskiej komendy policji.

Źródło: KPPWM

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.