CZY ODPADY Z WARSZAWSKIEJ CZAJKI SKŁADOWANE SĄ W WÓJCINIE ?

Dzisiaj przypadkowo natknęliśmy się na informację podawaną na różnych portalach i w TV dotyczącą zwożenia odpadów z nie działającej spalarni odpadów w Warszawie, której budowa kosztowała ok 500 mln zł., m.in. do gminy Jeziora Wielkie.

Chcąc potwierdzić, bądź zaprzeczyć faktom, zupełnie przypadkiem znaleźliśmy w google dokument umowy, pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawa, a firmą Ekol z Kielc, której to Mogilno za rządów ówczesnego starosty w 2017 roku wydało pozwolenie na składowanie tych odpadów w Wójcinie 152 na działce nr 314/21.

Czy mieszkańcy Wójcina mogą w tej sytuacji czuć się bezpieczni?
Zainteresowanych odsyłamy do dokumentu, na którym wyszczególnione są wszystkie dane o odpadach składowanych w Wójcinie.
https://www.mpwik.com.pl/download.php?id=2946

Jednoznacznie można stwierdzić, że ówczesny Starosta zezwolił na składowanie “kompostu nieodpowiadającego wymaganiom”. Tylko czy to co teraz jest składowane można nazwać kompostem?
Czy Urząd Marszałkowski wiedział o tym procederze?

Na twitterze Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Ireneusza Stachowiaka opublikowane zostały zdjęcie najprawdopodobniej odpadów z Wójcina.

Odpady są składowane pod nosem mieszkańców. Czy firma została skontrolowana, oraz czy prawidłowo jest składowany kompost postaramy się zasięgnąć informacji w Starostwie Mogileńskim.

4 komentarze do “CZY ODPADY Z WARSZAWSKIEJ CZAJKI SKŁADOWANE SĄ W WÓJCINIE ?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.