NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII STRZELNA!!!

11 września w Warszawie, burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński podpisał umowę z Dyrektorem Departamentu Gwarancji i Poręczeń Jackiem Barylskim, w imieniu Ministra Finansów, o przyznanie pożyczki stabilizacyjnej w kwocie 13,7 mln zł. Pożyczka będzie spłacana przez 17 lat.
Pieniądze z pożyczki pozwolą uregulować zaległości, dzięki czemu Gmina Strzelno odzyska płynność finansową i będzie mogła normalnie funkcjonować.
Dzięki pracy zespołu fachowców złożonego z pracowników gminy udało się uniknąć zarządu komisarycznego, który wiązałby się z dużo większymi podwyżkami dla mieszkańców oraz cięciem kosztów. Jest oczywiste, że gmina bez tego zastrzyku finansowego, sama nie dałaby rady się podźwignąć, dlatego decyzja drogi o uzyskanie pożyczki była jak najbardziej słuszna. Nie jest to łatwa droga, wymaga olbrzymiej pracy ekspertów i przedłożenia ogromnej ilości dokumentów, dlatego bardzo cieszy fakt, że nasza prośba została w Ministerstwie zaopiniowana pozytywnie.

Na zdjęciu od lewej: Dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń – Jacek Brylski i burmistrz Strzelna – Dariusz Chudziński

Jeden komentarz do “NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII STRZELNA!!!

  • Ponad 11 miesięcy naszej urzędniczej pracy uwieńczone podpisaniem umowy z Ministrem Finansów. Za kilka dni na konto Urzędu wpłynie pożyczka w kwocie ponad 13,7 miliona złotych. Przeznaczona będzie ona na spłatę kredytów i innych zobowiązań, które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie Naszemu samorządowi. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego niesłychanego sukcesu. Począwszy od Rady Miejskiej, Pana Wojewody Mikołaja Bogdanowicza, Pana Prezesa RIO i Kolegianta Pana Andrzeja Tatkowskiego aż po zespól pracowników UM i koordynatora Panią Anną Rywak. Strzelno odzyskuje płynność finansową i należne mu miejsce na mapie jst. Oddajemy długi i bierzemy się do roboty bo… Strzelno to ważna sprawa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.