W Strzelnie zagrali nie tylko o punkty, ale przede wszystkim o wsparcie 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej piłki siatkowej rozegrano w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Topolowej, którą na potrzeby wydarzenia udostępnił dyrektor szkoły Piotr Cieślik. Na boisku nie brakowało emocji, a na trybunach i wokół organizatorów – świetnej atmosfery oraz wielkich serc gotowych pomagać.
Do turnieju zgłoszono pięć zespołów:
- Warzywo Gaming (Mogilno)
- Aut, ale nasz (Gębice)
- KS Strzelno (Strzelno)
- Volleyball Gang (Wójcin)
- Toruńskie Pierniki (Toruń) – drużyna ostatecznie nie dotarła na zawody
Końcowa klasyfikacja turnieju pozostała zgodna z listą zgłoszeń – zwyciężyli Warzywo Gaming, przed ekipą Aut, ale nasz, na trzecim miejscu uplasował się KS Strzelno, a czwarte miejsce przypadło drużynie Volleyball Gang.
WOŚP ZYSKAŁA DZIĘKI WPISOWEMU I HOJNOŚCI UCZESTNIKÓW
Ważnym elementem wydarzenia była zbiórka na rzecz WOŚP. Z samego wpisowego do puszki trafiło 800 zł, jednak – jak podkreślają organizatorzy – uczestnicy i kibice dokładali również dodatkowe wpłaty, dlatego łączna kwota zebrana podczas turnieju mieści się w przedziale 800–1000 zł.
WSPÓLNE DZIAŁANIE WIELU OSÓB I INSTYTUCJI
Turniej nie odbyłby się bez wsparcia wielu ludzi i lokalnych środowisk. O stronę organizacyjną wydarzenia zadbali Kacper Laskowski oraz Paweł Jankowski, a ogromne znaczenie miała też pomoc partnerów i darczyńców.
- Jedzenie przygotował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzelnie
- Napoje zapewniło Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Strzelnie
- Owoce i ciasto ufundowała radna gminna Barbara Narbut
- Puchary przekazała firma Adito
- Medale przygotowało Wood Glass Strzelno (przekazane dzięki wsparciu Domu Kultury)
Nagrody dla uczestników wręczył Burmistrz Miasta Strzelna Dariusz Chudziński, który podsumował turniej jako świetną inicjatywę łączącą sport i realną pomoc. Burmistrz podziękował również wszystkim zawodnikom i osobom zaangażowanym w organizację – wspólnie z radnymi: Piotrem Cieślikiem, Marcinem Czaplickim oraz Tomaszem Adamczakiem.
Turniej w Strzelnie pokazał, że WOŚP potrafi jednoczyć na wiele sposobów – także poprzez sportową rywalizację, dobrą energię i wspólne granie do jednej bramki. Tym razem siatkówka stała się narzędziem do pomagania, a każda rozegrana piłka miała swój dodatkowy, ważny cel.

