CZY DROGA WOJEWÓDZKA DW255 DOCZEKA SIĘ REMONTU ⁉️

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej padło wiele pytań dotyczących stanu dróg gminnych i powiatowych. Radny Marek Kwiatkowski zapytał o stan drogi w Bożejewicach. Burmistrz Dariusz Chudziński odpowiedział, że sporządzono dokumentację projektową. Na chwilę obecną koszty budowy nowej drogi są nieekonomiczne. Zaproponowano bieżące remonty. Podobna sytuacja jest na drodze gminnej w Ciencisku. 

Radne Emilia Walkowiak oraz Justyna Bogacz pytały radnego powiatowego Pawła Jankowskiego o drogi powiatowe, z prośbą o utwardzenie dróg. Radny Jankowski odpowiedział, że na chwilę obecną drogi będą doraźnie łatane. Natomiast radny Marcin Borowski poprosił o interwencję burmistrza w kwestii drogi wojewódzkiej nr 255. Wiele osób dojeżdża tamtędy do pracy. Stan drogi jest katastrofalny.

Burmistrz spotkał się z marszałkiem oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich w celu omówienia sytuacji na tej drodze. Podczas spotkania wigilijnego problem omawiano z Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Elżbietą Piniewską. Wspólnie ustalono, że pierwszym etapem remontu będzie odcinek od ronda, które ma powstać na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 255 z drogą od Rzadkwina do Strzelna, gdyż ten odcinek jest w katastrofalnym stanie. Radny Ryszard Chudziński wspomniał o obietnicach, które padły 10 lat temu z ust Dariusza Kurzawy oraz Piotra Całbeckiego o szybkim wykonaniu remontu tej drogi. Radny zapytał w czym tkwi problem, aby zrealizować to zadanie. Uzyskaliśmy odpowiedź, że problemem były bagniste tereny. Burmistrz w tej kwestii jest gotowy do dyskusji i działania.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.