CZY LOBBY MOGILEŃSKIE ZNÓW SPYCHA INNE GMINY NA DALSZY PLAN ⁉️

Podczas ostatniej „Strzelnicy” od jednego z widzów padło pytanie dotyczące stanu drogi wojewódzkiej nr 255 ze Strzelna do Pakości. Remont wspomnianej drogi bardzo się odwleka. Natomiast jej stan jest tragiczny, wręcz zagrażający użytkownikom.

Dlatego ze zdumieniem dowiedzieliśmy się o spotkaniu roboczym w sprawie budowy obwodnicy Mogilna oraz remontu drogi wojewódzkiej nr 254, na której ruch jest znacznie mniejszy niż na „drodze śmierci”nr. 255 Pakość – Strzelno. W spotkaniu uczestniczyła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, Mirosław Graczyk– Dyrektor Departamentu Infrastruktury, Dyrektor ZDW, włodarz Gminy Mogilno – Burmistrz Leszek Duszyński oraz Starosta Mogileński Bartosz Nowacki. Wspomniane spotkanie dotyczyło dróg wojewódzkich powiatu mogileńskiego i niestety zabrakło na nim przedstawicieli innych gmin, m.in. burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego, czy członków zarządu powiatu – Mariana Mikołajczaka, Pawła Jankowskiego, czy wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Magdaleny Harasimowicz.

Niestety zaczynają się rozmowy za plecami innych gmin w interesie Gminy Mogilno. Tak stało się ze szpitalem w Strzelnie za poprzednich kadencji. Mimo zapewnień starosty Nowackiego sytuacja powtarza się. Pojawia się pytanie, czy był to tylko „wypadek” przy pracy?

Odbyliśmy rozmowę telefoniczną z Bartoszem Nowackim. Pan Starosta zapewniał nas, że działa dla dobra wszystkich gmin Powiatu Mogileńskiego.

Będą mieli Państwo okazję zadać pytanie osobiście Panu Staroście podczas najbliższej „Strzelnicy”, gdyż wyraził on chęć uczestnictwa w naszym programie.

2 komentarze do “CZY LOBBY MOGILEŃSKIE ZNÓW SPYCHA INNE GMINY NA DALSZY PLAN ⁉️

  • Tak. Myślę, że zaczyna się to co zawsze czyli kiwanie Strzelna. Powiat Strzelnem interesuje się tylko w kwestii co by ze Strzelna zabrać do siebie. I tyle. Pan Nowacki pokazuje prawdziwą twarz peowca. Po co w Mogilnie kolejna obwodnica? Mają już jedną czy nie wystarcza ona już biegaczom, rolkarzom i trenującym nordicwalking? Bo samochody to tam sporadycznie jadą. A swoją drogą to pan Wicestarosta powinien być bardziej czujny i lepiej pilnować interesów Strzelna. Panie Nowacki drogi powiatowe to dramat nie wspominając o ich zimowym utrzymaniu.

    Odpowiedz
  • KOledzy Dariusza zagrali mu na nosie. Co za pech nie było kolejnego zdjęcia. To Darusia Bartuś wydymał a Marian miał ważne spotkanie w SPZOZ i to akurat w tym czasie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.